Hale namiotowe / Dwuspadowe

Konplan Konin jako producent hal namiotowych posiada w swojej szerokiej ofercie ogromny wybór hal namiotowych o różnym zastosowaniu np. jako obiekty magazynowe, sportowe, przemysłowe czy o zastosowaniu typowo rolniczym. Nasze hale namiotowe PCV są świetnym i dużo tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne murowane budynki magazynowe. Dwuspadowe, jednospadowe, czy też łukowe hale PCV charakteryzują się dużą wytrzymałością na wszelkie warunki atmosferyczne. Jako producent oferujemy również fachowe doradztwo techniczne poczynając od samego tworzenia projektu hali, jej konstrukcji i wzmocnień poprzez produkcję zgodnie z ustalona specyfikacją aż do samego montażu i eksploatacji we właściwy sposób.

Namioty halowe znajdują sobie coraz więcej zastosowań praktycznych. Odpowiada za to wysoka wygoda stosowania tego rozwiązania w coraz większej ilości branż. Hala namiotowa z dwuspadowym dachem, tak zwana hala trapezowa, to jedna z opcji, która może przydać się w wielu różnych przypadkach.Zastosowania hal namiotowych
Ogólne zastosowania hal namiotowych są bardzo szerokie. Przeciętna osoba może się z nimi spotkać zwłaszcza w lecie, kiedy różne firmy wykorzystują je do eventów, by na przykład nie rozstawiać swoich stanowisk bezpośrednio pod gołym niebem, ale uzyskać zadaszenie i nawet klimatyzację. W zimie hale namiotowe pełnią funkcję hal targowych czy chociażby zabezpieczenia przygotowywanych sezonowo lodowisk.

Coraz częściej hale znajdują dla siebie zastosowanie w przemyśle jako miejsce magazynowe, a nawet miejsce wykonywania różnego rodzaju pracy. Możliwe jest konstruowanie ich z materiałów oferujących wybitną wytrzymałość na ogień lub na przykład możliwość bardzo łatwego wymieniania poszczególnych elementów dachu lub ścian, jeśli
dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych czy chemicznych. Namioty halowe w wielu branżach mogą zastępować budynki. Są świetnymi garażami dla transportu oraz nadają się znakomicie do przechowywania produktów rolnych.

Konstrukcja hal dwuspadowych
Typowa hala namiotowa dwuspadowa to rozwiązanie dające się wykorzystywać praktycznie we wszystkich warunkach i dziedzinach działalności. Jest to bowiem rozwiązanie o bardzo wysokim stopniu adaptacji do okoliczności. Jego konstrukcja sprawia, że można w zasadzie przedłużać halę w nieskończoność i nie jest to żaden problem.
Hale namiotowe dwuspadowe mogą być też bardzo szerokie bez konieczności wstawiania w nie specjalnych
słupów podpierających dach, co w oczywisty sposób przekłada się na lepsze wykorzystanie uzyskiwanej przestrzeni.
Konstrukcja hal namiotowych dwuspadowych jest typowa, co oznacza, że tworzy się ją ze szkieletu stalowego bądź aluminiowego, a ściany oraz dach wykonywane są z PCV, blachy trapezowej i różnego rodzaju plandek. Wszystko zależy od potrzeb osoby zlecającej wykonanie takiej hali. Te z kolei są związane z właściwościami technicznymi, w jakie celuje inwestor. Konstrukcja tego typu hal jest bardzo wytrzymała, co nie oznacza, że decydującą kwestią zawsze będzie rodzaj materiału wykorzystanego dla szkieletu i dla powierzchni bocznych.

Typowe wymiary hal namiotowych dwuspadowych
Nie powinno się w tym miejscu nadmiernie generalizować, ponieważ hale dwuspadowe są wyjątkowo łatwymi do adaptacji konstrukcjami. Tym niemniej, jeśli inwestor będzie chciał uzyskać halę trapezową bez dodatkowych słupów podtrzymujących dach,Szkielet modułowy
Warto zauważyć, że hale namiotowe dwuspadowe są bardzo podatne na wszelkie adaptacje nie tylko na etapie ich wznoszenia. Gotowe hale tego typu można z łatwością przebudować. Najłatwiej jest je wydłużyć. Odpowiada za to modułowy charakter szkieletu konstrukcji. Możliwe jest bardzo łatwe dokładanie do niego elementów, więc hala może
rosnąć wraz ze zwiększającymi się potrzebami wykorzystującego ją przedsiębiorcy.

Uwarunkowania prawne
Są elementem pośrednim pomiędzy obiektami trwale związanymi z gruntem oraz obiektami wolnostojącymi. Taka dwuznaczność jest jednak na rękę inwestorom, ponieważ nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na postawienie hali namiotowej trapezowej w sytuacji, jeśli okres jej istnienia będzie ni dłuższy niż 120 dni, czyli pół roku.
Wiele osób wykorzystuje ten przepis do prowadzenia działalności sezonowej, a po sezonie likwiduje hale. W ten sposób ilość formalności jest minimalizowana.
Jeśli ktoś planuje wykorzystanie hali namiotowej trapezowej przez okres dłuższy, bona przykład będzie to nowy magazyn lub garaż wykorzystywany przez firmę, konieczne jest uzyskanie klasycznego pozwolenia na budowę, co wymaga oczywiście przedłożenia wszystkich niezbędnych w tym celu dokumentów. Skompletowanie dokumentów i uzyskanie pozwolenia trwa około 30-60 dni w
zależności od sprawności lokalnego samorządu, co oznacza, że w praktyce nie ma żadnego
problemu z legalizacja takiego obiektu.

Będąc producentem staramy się stosować najnowsze rozwiązania dostępne na rynku nie tylko polskim ale i europejskim co daje nam pozycje lidera w kraju w branży produkcji hal namiotowych.
Namioty halowe Konplan na życzenie Klienta mogą posiadać podłogę, okna, brame garażową czy też klimatyzację. wystarczy wybrać odpowiednie opcje podczas zamawiania hali.
Współpracując z firmą Konplan mają Państwo pewność że usługa będzie wykonana z należytą starannością a hale będą wykonane z najwyższej klasy produktów co zapewni im trwałość na długie lata.

Każda hala namiotowa wykonana z PCV może mieć szerokie zastosowanie w wielu branżach, może być swojego rodzaju magazynem lub mieć calkiem inne zastosowanie.

Budując halę namiotową możesz w bardzo szybki i stosunkowo tani sposób powiększyć powierzchnię magazynową. Konplan jako producent zapewnia gwarancję. Nie warto inwestować w hale wykonane w tradycyjny sposób czyli murowane ponieważ są dużo droższe i nie ma możliwości ich modyfikacji na własne potrzeby tak jak to można robić po wystawieniu hali namiotowej.

 

Plandeka PCV, odporna jest zarówno na trudne warunki atmosferyczne jak i uszkodzenia mechaniczne.

Łatwa w naprawie przy uszkodzeniach mechanicznych bez konieczności wymiany i demontażu całego okrycia.

Zarówno poszycie jak i konstrukcja spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa w zakresie odporności na śnieg, wiatr i wilgoć oraz posiadają atesty niepalności..

Tego typu hale świetnie sprawdzają się jako zabezpieczone przestrzenie magazynowe, hale produkcyjne, pawilony imprez plenerowych – zarówno o charakterze tymczasowym jak i stałym.

  

Przykładowe realizacje

NAMIOT HALOWY
POZNAŃ №10786

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 35.00m
Powierzchnia: 525 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa

HALA MAGAZYNOWA
ŻARY №18564

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 35.00m
Powierzchnia: 525 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa

HALA NAMIOTOWA
KRAKÓW №13667

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 55.00m
Powierzchnia: 825 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa

HALA NAMIOTOWA
ZGIERZ №27970

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 18.00m x 40.00m
Powierzchnia: 720 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa


HALA PNEUMATYCZNA
KRAKÓW №21664

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 18.00m x 50.00m
Powierzchnia: 900 m2
Poszycie: plandeka

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij

Array
(
)
Array
(
)