Hale dla koni, rolnictwa, pneumatyczne, ujeżdżalnie, namioty halowe – oferta

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą związaną z halami namiotowymi szytymi na miarę.

PPHU Konplan jako producent hal namiotowych z okolic Konina, stara się zachować najniższe ceny w kraju, nie tracąc przy tym na jakości. Firmom oraz osobom prywatnym z Konina i okolic oferujemy hale własnej produkcji w korzystnej cenie. Świadczymy także konsultacje u klientów lub w siedzibie firmy Konplan. Nasze hale mogą się świetnie sprawdzić jako: sale okolicznościowe, magazyny, hale dla koni itp. Dzięki temu, że są bardzo uniwersalne, cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem.

Nasze namioty halowe mają bardzo szerokie zastosowanie praktycznie w każdej branży. Mogą być stawiane w szybki sposób na wielu rodzajach podłoża, dlatego znakomicie sprawdzają się jako hale dla rolnictwa.
 Przedstawiamy ostatnio wykonaną realizację w Koninie, zobacz tutaj.

Tylko my wiemy, jak trudno to pogodzić, jednak udaje to nam się od wielu lat. Zależy nam na jakości wykonania i najlepszych materiałach, bardzo wytrzymałych i trwałych.

Łatwość i szybkość montażu oraz lekkość ich konstrukcji sprawiają, że nasze namioty halowe doskonale sprawdzają się w przypadku konieczności postawienia obiektów tzw. tymczasowych.
Hale projektowane i tworzone przez naszą firmę są nie do zastąpienia jako powierzchnie magazynowe, produkcyjne czy hale dla rolnictwa.

Hale produkcyjne - oferta

hale pneumatyczne

Hala produkcyjna wykonywana przez Konplan może doskonale służyć jako miejsce do wytwarzania towarów z różnych branż. Zaletą tego rodzaju specjalnie wzmacnianych konstrukcji jest bardzo wysoka odporność pogodowa i wytrzymałość,
co sprawia, że taśma produkcyjna może funkcjonować niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Dzięki temu obiekty te znakomicie sprawdzają się w wielu sytuacjach oraz zastosowaniach jako uniwersalne hale dla rolnictwa.

Hale dla koni i pozostałe rodzaje konstrukcji halowych do wykorzystania w rolnictwie

Projekty hal przeznaczone dla rolnictwa sprawdzają się świetnie, ponieważ kosztują mniej niż budowa tradycyjnej hali murowanej przy zachowaniu analogicznej trwałości. Znajdują one zastosowanie jako hale dla koni oraz innych zwierząt w gospodarstwie. Można w takich halach przechowywać siano, kiszonki czy słomę, czyli wszystko to, co w rolnictwie jest wytwarzane. Tego typu hale mogą posiadać także ogrzewanie i klimatyzację, co pozwala między innymi na hodowlę zwierząt.

Hale sportowe

Oferowane przez Konplan hale sportowe to rozwiązanie przeznaczone dla tych inwestorów, którzy chcą w szybki sposób postawić obiekt sportowy w stosunkowo niskiej cenie. Taka hala może mieć wiele zastosowań. Ogrzewana i klimatyzowana przestrzeń może służyć jako hala do piłki nożnej, siatkówki czy tenisa, lub jako sala treningowa wykorzystywana do uprawiania sportów walki. Jest to również doskonała propozycja, jeśli chodzi o ujeżdżalnie oraz jako praktyczne hale dla rolnictwa.

Hale magazynowe lub logistyczne

namioty halowe

Produkujemy również hale przeznaczone typowo do magazynowania, które są specjalnie wzmacniane w zależności od przechowywanych produktów. Nasze hale mogą być wysokie na tyle, aby można w nie wjeżdżać tirem w celu rozładunku. Tego rodzaju konstrukcje wykorzystywane są również do parkowania floty aut.

Hale spożywcze

Jak sama nazwa wskazuje, są to obiekty do przechowywania produktów spożywczych wszelkiego rodzaju. Pomieszczenie może być klimatyzowane, co zapewni odpowiednią pożądaną temperaturę i wilgotność powietrza wymaganą dla danego towaru.

Uwarunkowania prawne hal


Hale są elementem pośrednim pomiędzy obiektami trwale związanymi z gruntem oraz obiektami wolnostojącymi. Taki status jest na rękę inwestorom,ponieważ nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na postawienie hali trapezowej w sytuacji, jeśli okres jej istnienia będzie nie dłuższy niż 120 dni.


Wiele osób wykorzystuje ten przepis do prowadzenia działalności sezonowej, a po sezonie likwiduje hale. W ten sposób ilość koniecznych formalności jest minimalizowana.


Jeśli ktoś planuje wykorzystanie hali trapezowej np. w Koninie przez dłuższy czas, bo będzie to nowy magazyn lub garaż wykorzystywany przez firmę, konieczne jest uzyskanie klasycznego pozwolenia na budowę, co wymaga przedłożenia wszystkich niezbędnych w tym celu dokumentów. Skompletowanie dokumentów i uzyskanie pozwolenia trwa około 30-60 dni w zależności od sprawności lokalnego samorządu, co oznacza, że w praktyce nie ma problemu z legalnością takiego obiektu.

Jako doświadczony producent staramy się stosować najnowsze rozwiązania dostępne na rynku nie tylko polskim, ale i europejskim. Daje to nam pozycję krajowego lidera branży produkcji hal.

Namioty halowe Konplan na życzenie Klienta mogą posiadać podłogę, okna, bramę garażową czy też klimatyzację. Współpracując z firmą Konplan, mają Państwo pewność, że usługa będzie wykonana z należytą starannością, a hale zostaną wyprodukowane z najwyższej klasy materiałów, co zapewni im trwałość na długie lata.

Każda hala dwuspadowa wykonana z PCV może mieć szerokie zastosowanie w wielu branżach, może być rodzajem magazynu, a także znaleźć wiele innych sposobów użycia.

 

  1. Budując halę namiotową możesz w bardzo szybki i stosunkowo tani sposób powiększyć powierzchnię magazynową. Konplan jako producent zapewnia gwarancję.
  2. Nie warto inwestować w hale wykonane w tradycyjny sposób, czyli murowane, ponieważ są dużo droższe i nie ma możliwości ich modyfikacji na własne potrzeby tak jak to można robić po wystawieniu hali namiotowej.

Poniżej przedstawiamy ich rodzaje:

  • Hale namiotowe dwuspadowe PVC, 
  • hale stalowe dla rolnictwa lub dla koniHale namiotowe jednospadowe PVC, 
  • Hale namiotowe łukowe PVC,
  • Hale dwuspadowe trapez,
  • Hale jednospadowe trapez,

Hale stalowe

Wymienione rodzaje hal są odpowiedzią na zapytania i obecne wymagania Klientów, którzy wykorzystują je do różnych celów, dlatego muszą być one zróżnicowane pod względem wyglądu, kształtu konstrukcji nośnej, rodzaju okrycia, wymiarów, ale również wytrzymałości, w zależności od ich przeznaczenia oraz wymagań i oczekiwań naszych odbiorców.

Konplan jako producent hal przedstawia sprawdzone rozwiązania dla wszystkich firm i osób prywatnych, które chcą w szybkim czasie uzyskać dużą powierzchnię magazynową, wystawową itp.

Zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne. Stawiamy hale stalowe szyte na Twoją miarę

Zastosowania hal - pneumatyczne i inne

Ogólne zastosowania naszych hal są bardzo szerokie. Zwłaszcza w lecie, różne firmy wykorzystują je do eventów, by nie rozstawiać swoich stanowisk bezpośrednio pod gołym niebem, ale uzyskać zadaszenie, a nawet klimatyzację. W zimie hale pełnią funkcję targowiska, służą także jako zabezpieczenia przygotowywanych sezonowo lodowisk. Coraz częściej hale znajdują dla siebie zastosowanie jako hale dla koni, w przemyśle jako miejsca magazynowe, a nawet przestrzeń do wykonywania różnego rodzaju prac.

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. hale pneumatyczne. Możliwe jest konstruowanie ich z materiałów oferujących dużą wytrzymałość na działanie ognia. Bardzo łatwa jest wymiana poszczególnych elementów dachu lub ścian, jeśli dojdzie do uszkodzeń mechanicznych czy chemicznych. Namioty halowe w wielu branżach mogą zastępować tradycyjne budynki. Są świetnymi garażami dla pojazdów oraz nadają się znakomicie do przechowywania produktów rolnych.

Konstrukcja hal dwuspadowych

Typowa hala dwuspadowa to rozwiązanie dające się wykorzystywać praktycznie we wszystkich warunkach i rodzajach działalności. Wykazuje się bardzo wysokim stopniem adaptacji do zmieniających się okoliczności. Konstrukcja hali sprawia, że można przedłużać ją bez żadnego problemu. Hale dwuspadowe mogą być też bardzo szerokie bez konieczności wstawiania w nie specjalnych słupów podpierających dach, co w oczywisty sposób przekłada się na lepsze wykorzystanie uzyskiwanej w ten sposób przestrzeni, kiedy np. chodzi o hale dla koni czy typowe ujeżdżalnie, w których przestrzeń jest niezwykle istotna.

Konstrukcja hal dwuspadowych jest typowa, co oznacza, że tworzy się ją ze szkieletu stalowego bądź aluminiowego, a ściany oraz dach wykonywane są z PCV, blachy trapezowej i różnego rodzaju plandek. Wszystko zależy od potrzeb osoby zlecającej wykonanie takiej hali. Te z kolei są związane z właściwościami technicznymi, w jakie celuje inwestor. Konstrukcja tego typu hal jest bardzo wytrzymała, co nie oznacza, że decydującą kwestią zawsze będzie rodzaj materiału wykorzystanego dla szkieletu i dla powierzchni bocznych.

Typowe wymiary hal namiotowych dwuspadowych

Nie powinno się w tym miejscu nadmiernie generalizować, ponieważ hale dwuspadowe są wyjątkowo łatwymi do adaptacji konstrukcjami, dlatego ich rozmiar może być dostosowany w zależności od potrzeb zamawiających.
Szkielet modułowy
Warto zauważyć, że hale dwuspadowe umożliwiają modyfikowanie ich nie tylko na etapie wznoszenia. Gotowe hale tego typu można z łatwością przebudować. Najłatwiej jest je wydłużyć. Odpowiada za to modułowy charakter szkieletu konstrukcji. Możliwe jest bardzo łatwe dokładanie do niego elementów, więc hala może rosnąć wraz ze zwiększającymi się potrzebami wykorzystującego ją przedsiębiorcy.

Uwarunkowania prawne

Przykładowe realizacje

Hala 15 metrowa Hala z żar Hala magazynowa Hala magazynowa PCV 18 metrowa Hala pneumatyczna 18 metrowa

NAMIOT HALOWY
POZNAŃ №10786

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 35.00m
Powierzchnia: 525 m2
Poszycie: plandeka

HALA MAGAZYNOWA
ŻARY №18564

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 35.00m
Powierzchnia: 525 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa

HALA NAMIOTOWA
KROTOSZYN №13667

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 15.00m x 55.00m
Powierzchnia: 825 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa

HALA NAMIOTOWA
ZIELONA GÓRA №27970

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 18.00m x 40.00m
Powierzchnia: 720 m2
Poszycie: plandeka, blacha
trapezowa


HALA PNEUMATYCZNA
ZIELONA GÓRA №21664

Dach: dwuspadowy
Wymiary: 17.00m x 40.00m
Powierzchnia: 680 m2
Poszycie: plandeka,
płyta warstwowa

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij