Hale namiotowe – szerokie zastosowanie

Gospodarka światowa w dużej mierze opiera się na wytwarzaniu różnego rodzaju artykułów, które tuż po zakończeniu produkcji lub na pewnym jej etapie wymagają magazynowania. Dlatego w wielu gałęziach przemysłu wykorzystuje się tak zwane hale namiotowe, które mogą pełnić rozmaite funkcje, najczęściej jednak odgrywają rolę pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania towarów. Można spotkać je dosłownie wszędzie – w zakładach produkcyjnych, w przemyśle transportowym oraz spożywczym. Zwłaszcza w tym ostatnim cieszą się one ogromną popularnością ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Co takiego wpływa jednak na fakt wykorzystywania hal tego typu na tak szeroką skalę? Jakie czynniki decydują o tym, że są one stosowane chętniej niż zwykłe betonowe budynki, które przez większość społeczeństwa błędnie są kojarzone z solidniejszymi i stabilniejszymi konstrukcjami?

Dlaczego warto inwestować w namiotowe hale magazynowe?

Typowa hala namiotowa magazynowa charakteryzuje się całym szeregiem cech, które przemawiają na korzyść stosowania jej w rozmaitych branżach. O popularności tego rodzaju magazynów decyduje przede wszystkim ich konkurencyjna cena, która wypada znacznie korzystniej niż koszty związane ze wznoszeniem standardowych budynków z betonu – są one po prostu o wiele tańsze zarówno w realizacji projektu, jak i późniejszym utrzymaniu ich w dobrym stanie. Co więcej, w niczym nie ustępują one betonowym magazynom, jeśli chodzi o wytrzymałość samej konstrukcji. Wyprodukowane z wysokiej jakości ocynkowanej stali nierdzewnej hale (ze stalowym lub wykonanym z PCV poszyciem) wykazują się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych, a zatem na występowanie intensywnych opadów deszczu lub śniegu, szkodliwe promieniowanie słoneczne czy też silny i porywisty wiatr. Podczas realizacji zamówienia producent zapewnia zwykle pełną konsultację oraz doradztwo, sama konstrukcja powstaje natomiast w przeciągu kilkunastu godzin lub zaledwie kilku dni – wszystko zależy od wielkości magazynu. Ważne jest także to, że zazwyczaj każdy producent hal namiotowych ma w swojej ofercie również usługi montażowe oraz serwisowanie swoich obiektów. Co bardzo istotne, wszelkie usterki nie wymagają demontażu całej konstrukcji, wystarczy bowiem wymiana uszkodzonego elementu, która przebiega zwykle nadzwyczaj sprawnie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że hale namiotowe stanowią idealną inwestycję dla firm zajmujących się różnego rodzaju działalnością.

Wszechstronna użyteczność magazynów namiotowych

Istnieje pewne błędne przekonanie, że hale namiotowe wykorzystywane są wyłącznie w przypadku imprez w plenerze. Owszem, jest to jedno z ich zastosowań, jednak mogą one pełnić także wiele innych funkcji. Zależy to wyłącznie od tego, o jakim typie hal mówimy. Część z nich – najczęściej te pokryte plandeką – wykorzystywana jest faktycznie jako namioty, pod którymi odbywają się jednorazowe imprezy kulturalne lub sportowe, natomiast inne – te zbudowane w całości ze stali – mogą stanowić montowane na stałe obiekty o nieco innym przeznaczeniu. Przykładowo, hale stalowe rolnicze wykorzystuje się, z jednej strony, jako ogromne garaże dla maszyn uprawnych, z drugiej natomiast, jako kurniki czy inne pomieszczenia przeznaczone do hodowli zwierząt lub uprawy roślin. Nie sposób nie wspomnieć też o fakcie, że większość spośród magazynów daje się z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, a także rozbudowywać w dowolny sposób, dzięki czemu stanowią one bardzo atrakcyjną propozycję dla dynamicznie rozwijających się firm. Ze względu na ich mobilny charakter często wykorzystywane są one w branży budowlanej – firmy tego typu potrzebują tymczasowych magazynów dla materiałów wykończeniowych oraz urządzeń, które są im niezbędne do wykonywania pracy, ponieważ realizują zlecenia w wielu różnych miejscach. Przenośne magazyny znakomicie sprawdzają się zatem w momencie, kiedy trzeba zmienić lokalizację sprzętu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij