Ze względu na szczególne warunki klimatyczne oraz kulturowe znaczna część gospodarki naszego kraju opiera się na rolnictwie. Co ciekawe, według statystyk przeprowadzonych w 2015 roku, produkcja drobiu wyniosła niemal 3 miliony ton, a sprzedaż jabłek przekroczyła nawet ten pułap, co czyni nas największym producentem tych artykułów spożywczych w całej Unii Europejskiej oraz jednym z pierwszych eksporterów na świecie. Nic więc dziwnego, że niemal na każdym kroku można u nas spotkać hale przemysłowe, na terenie których produkowane jest mnóstwo żywności. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie dzięki temu, że są tanie w budowie oraz niezwykle łatwe w eksploatacji oraz niedrogie w utrzymaniu. Wykorzystuje się je właśnie w przemyśle rolniczym, gdzie konieczne jest magazynowanie oraz szybkie przetwarzanie żywności, która trafia zarówno do konsumentów krajowych, jak i zagranicznych.
Całoroczna uprawa roślin dzięki halom dla rolnictwa
Hale dla rolnictwa wykorzystywane są w różnych celach. Doskonale sprawdzają się jako konstrukcje zabezpieczające bardzo kosztowny sprzęt rolniczy, czyli wszelkie ciągniki czy kombajny, które wymagają garażowania. Nierzadko stosuje się je także w zastępstwie szklarni – dzięki stalowym konstrukcjom możliwe jest wydłużenie czasu uprawy roślin. Obecnie niektóre warzywa można uprawiać przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe panujące za oknem. Hale stalowe rolnicze umożliwiają preparowanie optymalnych dla wzrostu roślin warunków, dzięki czemu możemy cieszyć się świeżą sałatą również poza sezonem. Nowoczesna technologia pozwala odpowiednio nawadniać oraz naświetlać rośliny, a także utrzymywać stałą temperaturę we wnętrzu hal – w ten sposób warzywa mają wszystko, czego potrzeba im do prawidłowego wzrostu. Korzystają na tym zarówno konsumenci, jak i cała gospodarka krajowa. Warto o tym pamiętać, wybierając się następnym razem na zakupy i sięgać po produkty polskich rolników.
Hale stalowe rolnicze w Polsce
Ogromne hale namiotowe zapewniają rolnikom nie tylko możliwość uprawy roślin – można pod nimi hodować także zwierzęta. Polska cieszy się ogromnymi zyskami czerpanymi z hodowli drobiu, a ponieważ hale przemysłowe idealnie sprawdzają się jako kurniki, produkuje się je obecnie niemal na masową skalę. Ich główną zaletą jest wyjątkowa szybkość montażu, dzięki czemu z łatwością można je rozbudowywać, a także przenosić z miejsca na miejsce, co nierzadko wykorzystują dynamicznie rozwijające się firmy. Hale zapewniają solidną konstrukcję oraz możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań, jeśli chodzi o hodowlę drobiu. Co bardzo istotne, dzięki dużej przestrzeni gwarantują też komfortowe warunki życia zwierzętom, które bezpośrednio przekładają się później na jakość mięsa oraz jaj. Pod zadaszeniem hoduje się także krowy i świnie. Co więcej, hale wykorzystuje się także do magazynowania żywności, dlatego można pokusić się o stwierdzenie, że bez nich utrzymanie rolnictwa na tak wysokim poziomie, na jakim stoi ono obecnie, nie byłoby nawet możliwe.